Darmowy program do faktur - czy spełni wszystkie nasze oczekiwania?

image

Fakturowanie to jeden z podstawowych zobowiązań każdego przedsiębiorcy, który kooperuje z różnymi podmiotami gospodarczymi. Kiedyś faktury wypisywano ręcznie, obecnie natomiast mamy opcję dokonania tego za pomocą oprogramowania do fakturowania, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz ustrzec się pomyłek. Poniektórzy producenci proponują bezpłatne programy do fakturowania. Pytamy, czy mogą one, tak samo jak i płatne programy, realizować wszystkie nasze oczekiwania.

Atuty programów do faktur

Niektóre przedsiębiorstwa w dalszym ciągu wystawiają faktury, które uprzednio ręcznie wypisują. Stanowi to niemniej rzadki przypadek; zwykle kiedy dany przedsiębiorca sprzedaje wyroby czy usługi przede wszystkim dla osób fizycznych, jednak rzadko współpracuje z innymi firmami. Tymczasem większa część przedsiębiorców postanawia korzystać z profesjonalnych oprogramowań do fakturowania. Umożliwiają one zaoszczędzić wiele czasu, gdyż wzorce faktur generowane są automatycznie, a co więcej dane firm można pobrać z bazy GUS, co pozwala uniknąć pomyłek wymagających potencjalnej korekty. Dobry program do faktur dostarcza również opcję wystawiania seryjnych dowodów sprzedaży i delegowania ich wprost do klienta. Dzięki temu nie musimy słać konsumentowi faktury papierowej, co stanowi rozwiązanie nie tylko wygodne, lecz również w pełni zgodne z bieżącymi rozporządzeniami.

Czy odpowiedni może być bezpłatny?

Każdy, kto potrzebuje używać program do fakturowania, może wybrać jego darmową czy płatną wersję. Mnóstwo firm oferuje bezpłatne oprogramowanie do fakturowania, aczkolwiek warto zastanowić się, jakie możliwości mogą zdobyć właściciele firm wybierając odpłatną wersję oprogramowania. Ogólnie rzecz biorąc, darmowy program do faktur zawiera o wiele mniej funkcji aniżeli jego odpłatna odsłona. Równocześnie, prowadząc biznes, mamy ufność, że skupimy jak najwięcej opcji w jednym programie rachunkowym albo fakturowym. Prostą procedurę fakturowania można zastosować w drobnych przedsiębiorstwach, które obsługują głównie osoby fizyczne, jednak ze Faktury program - www.rafsoft.net względu na wielką liczbę kooperujących z nami firm jest ona z reguły niedostępna. Ponadto twórcy programu do faktur muszą dostawać honorarium za kreowanie funkcji oprogramowania. Jest to szczególnie ważne w kontekście zmieniających się rozporządzeń podatkowych, w tym regulacji o podatku VAT.Program do fakturowania powinien być także kompatybilny z programem księgowym, a tego kryterium darmowe oprogramowania na ogół nie spełniają.

Kiedy należałoby skorzystać z darmowego oprogramowania?

Zgodnie z powyższymi argumentami, niestety nie ma obecnie na rynku programów, które jednocześnie byłyby bezpłatne, z drugiej natomiast spełniały wszystkie zapotrzebowania właścicieli przedsiębiorstw oraz księgowych. Pamiętajmy, że w tematach podatkowych (a tych dotyczą faktury VAT) nie ma miejsca na półśrodki, szczególnie w aktualnych czasach. Czasem jednak warto zdecydować się na bezpłatną wersję programu do fakturowania, chociaż na krótszy czas. Każdy przedsiębiorca może skorzystać z darmowej wersji próbnej oprogramowania Rafsoft - Faktura VAT 2021, by przekonać się, czy oprogramowanie to spełnia jego oczekiwania. Dzięki dostępowi do darmowej wersji możemy też przetestować, którymi funkcjami charakteryzuje się oprogramowanie i czy przyzwoicie nam się na nim pracuje.Wersja testowa oprogramowania jest przeznaczona specjalnie dla firm i osób, które przewidują zmianę obecnego oprogramowania, zatem szukają lepszego wyboru, który najbardziej im odpowiada.